No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
[[Category:Characters]] | [[Category:Characters]] | ||
{ | {| class="wikitable floatright"; margin-left: 10px; clear:right; margin: 0 0 .5em 1em; width:300px; background:#1b1b1b; border-collapse:collapse; border:1px solid #999999; line-height:1.5;">" | ||
| | | colspan="2" | [[File:W_Cummings_Uni.png|300px]] | ||
| | |- | ||
| | | '''FULL NAME''' | ||
| | | Joshua Franklin Bates | ||
| | |- | ||
| | | '''RANK''' | ||
| | | Senior Captain<br>[[File:SR_CAPT.png|x20px]] | ||
| | |- | ||
| | | '''POSITION''' | ||
| | | Executive Officer | ||
| | |- | ||
| | | '''SPECIES''' | ||
| | | Human (Altrusian Altered) | ||
| | |- | ||
| | | '''AGE''' | ||
| | | 198 | ||
| | |- | ||
| | | '''GENDER''' | ||
| | | Male | ||
|- | |||
| '''ORIENTATION''' | |||
| Pansexual (Poly) | |||
|- | |||
| '''BIRTHPLACE''' | |||
| Glasgow, Scotland, United Earth | |||
|- | |||
| '''HEIGHT''' | |||
| 5'10" | |||
|- | |||
| '''WEIGHT''' | |||
| 175 lbs. | |||
|- | |||
| '''HAIR COLOR''' | |||
| Brown | |||
|- | |||
| '''EYE COLOR''' | |||
| Silver | |||
|} | |||